Ana Sayfa » Uncategorized » YouTuber Olmak İçin Gereksinimler

YouTuber Olmak İçin Gereksinimler

YouTuber olmak istiyor ve bu alanda çalışmalar yapmak istiyorsun ve bunun için nelere ihtiyacın olduğunu merak ediyorsan doğru yerdesin. Bir youtube kanalı açmak için gereksinimler nedir hangi program ve donanımlara ihtiyacımız olacak bu rehberde anlatacağız.

Bir konu buldunuz, kanalınıza isim buldunuz, açıklamanızı yazdınız, kanalınızı kurdunuz. Şimdi ilk ihtiyacımız olan şey logo ve kapak fotoğrafı. Bunun için önerim Adobe Photoshop programını kullanmanız. Özgün tasarımlar yapmak için ise Adobe Illustrator kullanabilirsiniz. Ücretsiz kaynakları ve çizimlerini internette kolaylıkla bulabilirsiniz.

Daha sonra videonuzun girişi için bir intro tasarlayabilirsiniz. Bunu ücretsiz olarak hazır introlar barındıran internet sitelerini kullanarak yapabilirsiniz.

http://www. panzoid. com/tools/clipmaker

https://www. renderforest. com/tr/

Fakat daha profesyonel ve özgün introlar üretmek istiyorsanız Sony Vegas Pro , Adobe Premiere Pro gibi yazılımları kullanmanız gerekiyor.

Eğer videonuzu sanal ortamda çekmeyecekseniz bir kameraya ve mikrofona ihtiyacınız olacak.

İntroyu yaptığımıza göre ilk videonuzu çekebilirsiniz ama bu videoyu hem görüntü hem ses olarak düzenlemeniz gerekecek. Bunun için bir video düzenleme, bir ses düzenleme programına ihtiyacımız var. Video düzenlemek için Camtasia Studio, Sony Vegas ve Adobe Premiere ; ses için Free Audio Editor veya Adobe Audition kullanabilirsiniz.

En önemli kısım ise yaratıcılık. Videolarınızın takip edilmesini , yüzlerce kişi tarafından izlenmesini istiyorsanız yaratıcı olmalısınız. Klişe, kopya içerik üretmek yerine özgün içerik üretmeye dikkat edin.

Videolara müzik eklemek için lisanssız müzikleri tercih edin. Aksi takdirde kanalınız telif hakkı yüzünden kapanabilir. YouTube’da telifsiz müzik yayını yapan birçok kanal mevcut bunlardan müzikleri alabilir, video editörünüzle içeriğinize ekleyebilirsiniz.

 

 

Buna da göz atabilirsin

Dragonchain Nedir?

Dragonchain, Disney bünyesinde geliştirilen, blockhain teknolojisi ile üretilmiş bir kripto paradır. Başlangıçta “Disney Özel Blockhain …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir