Ana Sayfa » Genel » YouTube Reklam Engelleme
youtube-reklam-engelleme

YouTube Reklam Engelleme

Dünyanın en ünlü video paylaşım sitesi olan Youtube, her gün milyonlarca kullanıcıyı ağırlıyor. Sitenin bu kadar yoğun kullanılması büyük reklam pazarına dönüşmesine neden oluyor. Youtube’de izlediğiniz her videonun başında bir reklam çıkabiliyor. Bu reklamlar zaman zaman kullanıcıları oldukça rahatsız edebiliyor. Ancak bu reklamları birkaç adımda engelleyebilmek mümkün oluyor.

 

Google Chrome Youtube Reklamlarını Engelleme

ScrewAds eklentisi Youtube üzerindeki tüm reklamları engellemenizi sağlayan bir eklentidir. Ancak bu eklenti yalnızca Chrome üzerinde çalışıyor. Eklentiyi Chrome üzerinden tamamen ücretsiz bir şekilde kurduktan sonra gördüğünüz reklamların hiçbiri videolar üzerinde çıkmayacaktır. Bunun dışında Adblock Plus adlı eklenti de Youtube üzerindeki reklamları engellemenizi sağlıyor. Bu eklentiyi de ücretsiz olarak kurarak reklamları engelleyebiliyorsunuz. Bu eklentiler milyonlarca cihazda kullanılan tamamen güvenilir uygulamalardır. O yüzden kurulum konusunda herhangi bir tedirginlik yaşamanıza da gerek yoktur.

Android Youtube Reklamı Engelleme

Youtube reklamları telefon üzerinden daha büyük sorun yaşatabiliyor. Zira bilgisayar üzerinden reklamları atlamak daha kolayken telefondan biraz daha sıkıntı oluyor. Android cihazlardan Youtube reklamlarını engellemek için birçok yöntem mevcut. Android cihazlar üzerine Adblock uygulamasını kurarak tüm reklam içeriklerini ortadan kaldırabilirsiniz. Üstelik bu uygulama Android cihazlar üzerinde sayfaların daha hızlı yüklenmesini sağlıyor. Ayrıca internet üzerinde gezinirken cihazın güç tüketimini de en aza indirerek pil ömrünü uzatıyor.

iOS Youtube Reklam Engelleme

iOS cihazlar daha korunaklı bir yapıda olduğu için her uygulamayı indirmek mümkün olmuyor. Ancak yine de Youtube reklamlarını engellemek için kullanabileceğiniz uygulamalar mevcut. Adblock uygulaması şuan için App Store markette de var olan bir uygulamadır. Tıpkı Android cihazlarda olduğu gibi App Store üzerinden bu uygulamayı indirip iOS cihazlarda da youtube reklamlarını engelleyebilirsiniz.

Buna da göz atabilirsin

Dragonchain Nedir?

Dragonchain, Disney bünyesinde geliştirilen, blockhain teknolojisi ile üretilmiş bir kripto paradır. Başlangıçta “Disney Özel Blockhain …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir