Ana Sayfa » YouTube Para Kazanma » YouTube Para Kazanma 2018

YouTube Para Kazanma 2018

Geride bıraktığımız 2017 yılında internet kullanıcılarının en çok aradığı başlıklardan birisi olan YouTube den para kazanma konusunda ayrıntılı bilgileri bu makalemizde vereceğiz. Üstelik bu yöntemlerin tamamı güncel ve 2018 de geçerli olacak yöntemlerdir.

YouTube dan nasıl para kazanırım diye merak ediyorsanız bu makalemiz tam da size göre! Tamamını okuyun ve YouTube kanalından para kazanma yollarını öğrenin.

Google AdSense ile YouTube den Para Kazanma

Sizin de bildiğiniz üzere YouTube videolarında gösterilen reklamlar Google AdSense programı üzerinden yayınlanıyor. Siz de AdSense’e kayıt olarak hemen kanalınızda reklam gösterimine başlayabilir ve para kazanabilirsiniz.

 

Bilinmesi Gerekenler:

Telif ihlali olan videolarınızdan para kazanamazsınız. Bu yüzden başka kanallardan indirdiğiniz videoları kendi kanalınızda paylaşırsanız reklam geliri elde edemezsiniz hatta kanalınız uyarı alabilir.

Yeni kanalınız toplam 10.000 YouTube izlenme sayısına sahip değilse para kazanamazsınız. 10.000 sınırını geçmek için YouTube izlenme satın alabilirsiniz. Bu makalemizde nasıl ve nereden izlenme satın alabileceğinizi detaylarıyla anlattık. İncelerseniz Türkiye’nin en sağlam ve köklü izlenme şirketiyle çalışma şansı yakalayabilirsiniz.

https://www.youtubeipuclari.com/youtube-izlenme-satin-almak/

Ödeme alabilmek için AdSemse hesabınızda en az 200 TL birikmesi gerekiyor.

Ödemeyi banka hesabınıza alırsınız.

 

 

 

Sponsorluk Alarak YouTube Üzerinden Para Kazanma

Mutlaka görmüşsünüzdür, videoda ürün yerleştirme şeklinde ya da doğrudan ürün tanıtım videoları sponsor reklam kategorisine girmektedir.

Kanalınıza reklam verecek bir reklamveren bulursanız en mantıklı ve en çok kazandıran gelir modelidir. Siz reklamverenin ürün ya da hizmetini tanıtırsınız reklamveren de size karşılığında bir ücret öder.

Bilmeniz Gerekenler:

İlla ki büyük şirketlerden reklam almanıza gerek yok. Size reklam verebilecek bir firma/kişi/site ya da kanal bulursanız onun reklamlarını yayınlarsınız  ve reklamverenin popülerliği artarken sizin de geliriniz artmış olur.

Potansiyel reklamverenlere e-mail yoluyla kanalınızı tanıtıcı ve rahatsızlık vermeyen bir şekilde ulaşırsanız geri dönüş alabilir ve anlaşma yapabilirsiniz.

Forumlarda tanıtıcı konular açarak da reklamveren bulabilirsiniz.

Ayrıca kanal açıklamasına da iş ortaklıkları ve reklam çalışmaları için bir e-mail bırakmanız faydalı olacaktır.

İlk etapta küçük rakamlardaki ücretlerle başlamak şansınızı arttırır. Daha sonra kanalınız büyümeye ve tanınmaya başlayınca daha yüksek  ücretlerle tanıtım yapabilirsiniz.

 

 

Backlink Satarak YouTube Kanalınızdan Para Kazanın

YouTube videolarınızın açıklama kısmına reklamveren sitenin linkini ekleyerek para kazanabilirsiniz. Bu şekilde siz para kazanırken reklamveren de sitesini Google’da üst sıralara çıkaracaktır.

youtube-backlink-verme

Bilmeniz Gerekenler

En iyi backlink konuyla alakalı backlinkdir. Bu sebeple reklamvereninizin sitesiyle alakalı konularda video yayınlar ve videoya site linkini eklerseniz reklamvereniniz daha çok fayda görecektir. Böylece sizinle daha çok çalışma şansı artar.

 

Buna da göz atabilirsin

Dragonchain Nedir?

Dragonchain, Disney bünyesinde geliştirilen, blockhain teknolojisi ile üretilmiş bir kripto paradır. Başlangıçta “Disney Özel Blockhain …

One comment

  1. 1000 aboneye çıkmaya çalışıyorum, bildiğiniz gibi 20 şubat 2018 tarihine kadar 1000 abone olmadığı takdirde para kazanma özelliği kapatılacak 515 abonem var ne önerirsiniz . https://www.youtube.com/watch?v=Jhw94USVLv8&feature=share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir