Ana Sayfa » Genel » Youtube Özel Url Alma
youtube-ozel-url

Youtube Özel Url Alma

YouTube, son yıllarda herkes tarafından ilgi odağı olan bir site olarak öne çıkıyor. Her daim yenilikler getirmesi ve arşiv genişliği nedeni ile rakipsiz bir site olarak görülüyor. Ardından yayınlanan benzer siteler asla aynı başarıya ulaşamadı. Youtube, yıllardır birincilik bayrağını taşımaya devam ediyor.

Youtube Milyonerleri
Youtube, kullanıcıları arasından çıkardığı milyonerlerle de dikkat çekiyor. İlgi çekici kanallar kurarak, belli konularda video serileri yayınlayan kişiler, yıllar içerisinde yüksek kazançlar elde ederek isimlerinden söz ettirmeye başladılar. Bunlar arasında komik videolar ve nasıl yapılır temalı çalışmalar öne çıkıyor. Yine online oyun bilgileri içeren video kanallarının da ilgi görmesi dikkat çekiyor. Kendine güvenen herkes Youtube üzerinde bir kanal açarak, başarılı olduğunu düşündüğü alanda videolar yayınlayarak şansını deneyebilir.

Youtube’da Nasıl Para Kazanılır?
Youtube, kanalına güvenen ve kanalından para kazanmak isteyen kullanıcılarını bu konuda destekliyor. Yeni açılan bir kanal, belirli sayıda video yayınladıktan ve belirli bir tıklanma elde etmeye başladıktan sonra reklam kazançları için uygun hale geliyor. Kanal üzerinden para kazanmak için sitede ilgili kısmı incelemek ve şartları yerine getirmek gerekiyor. Bunun ardından Youtube video kanalı bir kazanç kapısı halini alıyor. Bu noktada dikkat edilmesi gereken, tamamen özgün videolar yayınlamak ve telif hakkı ihlali yapmamaktır. Sevilen bir şarkının videoya eklenmesi, fark etmeden telif hakkı ihlaline neden olabilir. Bunun için kullanıcıların, Youtube Müzik Kitaplığı arşivini kullanması en garanti yol olacaktır.

Youtube Kanalına Özel Url Nasıl Alınır?

Başarılı ve istikrarlı bir Youtube kanalı kuran herkes, kendilerine özel bir url almak isteyebilir. Bu ziyaretçiler için de akılda kalıcı bir yöntem olacaktır. Youtube sitesinin bunun için sunmuş olduğu şartlara uygun olan her kanal, site üzerinden kendi özel url adını alabilir. Özel url alındığı takdirde, www.youtube.com/kişiyeözelurl olarak görülecektir. Bir defa url alındıktan sonra değişiklik yapılması mümkün olmamaktadır. Mutlaka değiştirilmesi isteniyorsa, öncelikle mevcut özel url silinmeli ve yenisi için gerekli adımlar tamamlanmalıdır.

Buna da göz atabilirsin

Dragonchain Nedir?

Dragonchain, Disney bünyesinde geliştirilen, blockhain teknolojisi ile üretilmiş bir kripto paradır. Başlangıçta “Disney Özel Blockhain …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir