Ana Sayfa » Genel » YouTube Oyun Kanalı Açmak

YouTube Oyun Kanalı Açmak

Oyunlara oldukça düşkün ve girişimci bir kişiliğe sahipseniz aklınıza mutlaka oyun kanalı açmak gelmiştir. Açmaya karar verip “Tutar mı? Para kazınır mıyım?” gibi sorulara yanıt bulamıyorsanız; bu yazımız tam size göre!

Ortalama YouTube kullanıcıları olarak hepimiz birkaç tane de olsa oyun kanalı görmüşüzdür. Burak Oyunda, Ahmet Aga, Gereksiz Oda vb. kanalları oyun kanallarına örnek gösterebiliriz.

Oyun oynarak YouTube ile para kazanmak gerçek mi?

Tabi verdiğim örnekler başarıyı yakalamış ve çok iyi para kazanan kanallar, bu kanallar gibi milyonlarca kanal olduğunu unutmamak gerek deyip anlatmaya başlıyorum.

Oyun kanalı açmak için gereken standart şeyler:

Tarzınızı oluşturmanız çok önemli. Diğerlerinden farkınız mutlaka olsun, videonuzu görenler açıklamaya bakmadan sizi tanısın. Sizi sevsin, yeni oyun videolarınız için abone olsun.

Masaüstü kayıt programı: Oyun videolarınızı çekebilmeniz için bir programa ihtiyacınız var. Windows kullanıcıları için Fraps öneririm. Ücretsiz sürümüyle 30 saniye kayıt alabiliyorsunuz. Ama tam sürümünü satın alırsanız(indirirseniz) herhangi bir sınır olmadan oyun videolarınızı çekebilirsiniz.

Steam hesabı: Eğer oynayacağınız oyunların orjinal sürümünü kullanacaksanız oyunları daha ucuza satın almak için steam kullanmalısınız. Oyunlar indirime girdiğinde gerçekten çok düşük fiyatlarla orjinal oyuna sahip oluyorsunuz. Ödemeler için çok sayıda alternatif var.

Gamer donanımları: Olmasa da olur ama olursa daha güzel olur. Kaliteli klavye, kaliteli mouse, joystick vs.

AdSense hesabı: YouTube kanalınızın yanı sıra para kazanabilmek için bir AdSense üyeliğiniz olması gerek. YouTube’dan para kazanmak konusunda bu yazım fikir verebilir.
YouTube para kazanmak

Yaratıcı fikirler: Bu olmazsa olmaz zaten. Eğer yaratıcı fikirleriniz yoksa diğer kanalların videolarını izleyip ilham alın. Ama taklit etmeyin.


Yazılarımı yazarken hayatın kendisinden ilham alıyorum. O yüzden yazdıklarım hep yarım kalıyor. İlerleyen günlerde güncelleyeceğim ve yeni şeyler ekleyeceğim. Takipte kalın.

Buna da göz atabilirsin

Dragonchain Nedir?

Dragonchain, Disney bünyesinde geliştirilen, blockhain teknolojisi ile üretilmiş bir kripto paradır. Başlangıçta “Disney Özel Blockhain …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir