Ana Sayfa » Nasıl Yapılır? » YouTube Kapak Fotoğrafı Yapma

YouTube Kapak Fotoğrafı Yapma

YouTube, sosyal medya üzerinde büyük bir video barındırma sitesidir. 13 Şubat 2005 yılında kurulmuş ve büyük başarılara imza atmış bu site günümüzde en çok kullanılan sosyal medya durumunu geçmiştir. Hal bu olunca herkesin bir kanalı olmuş ve bu kanallara ilişkin sorunlara değinilmiştir. Birçok insan YouTube video paylaşım sitesinde kendi kanalına dair bilgiler almak ve gerçekleştirmek istemektedir.

Kanalına dair kapak fotoğrafı da bu unsurlardan biridir. İşte bu sitedeki kanala YouTube kapak fotoğrafı yapabilmek için öncelikle google hesabı oluşturulmalı ve bu hesaba giriş yapılmalıdır. Oluşturulan google hesabından sonra YouTube girdiğiniz de sağ üst bölümde hesabınızın açık olduğunu bildiren yuvarlak içerisindeki fotoğrafınız görülecektir. Bu işlemden sonra YouTube simgesinin altında yer alan kanalım kısmına tıklayarak hesabınıza girmelisiniz.

Girilen bu hesap ardından kapak fotoğrafının sağ üst köşesinde yer alan kalem şeklindeki düzenle kısmına tıklayarak kapak fotoğrafı seçip yapabilirsiniz. Burada sizlere YouTubenin sunmuş olduğu galeri kısmında fotoğraflar yer almaktadır. İster buradan seçebilir isterseniz de bilgisayarınızdan belirlediğiniz bir fotoğrafı seçebilirsiniz.

YouTube Hesap Açma

YouTube’ye hesap açabilmek için gmail hesabı yeterli olacaktır. Bunun için de Google arama motoruna gmail hesap oluştur yazarak açılacak adreslerin ilkine girip doğru bilgileri oluşturup uygun bir g-mail alarak gerçekleştirebilirsiniz.

YouTube Kapak Fotoğrafı Boyutu

Burada YouTube kapak fotoğrafını bilgisayarınızdan seçtiğiniz de olmuyorsa eğer ya küçük ya da büyük fotoğraf seçmişsiniz demektir. Onun için uygun boyutta fotoğraflar seçerek koymanız şarttır.

YouTube sitesinin belirlemiş olduğu kapak fotoğrafı boyutu en az 2048 piksel genişliğinde ve 1152 piksel yüksekliğinde olmalıdır. Bu uygulamaya uymayan fotoğraflardan YouTube video sitesine kapak fotoğrafı olmamaktadır. Önerilen resim boyutu 2560 x 1440’dır. Maximum dosya boyutu ise 6 MB’tır.

Buna da göz atabilirsin

Dragonchain Nedir?

Dragonchain, Disney bünyesinde geliştirilen, blockhain teknolojisi ile üretilmiş bir kripto paradır. Başlangıçta “Disney Özel Blockhain …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir