YouTube İzlenmelerinden Kaç Para Kazanırım

youtube-izlenmelerinden-kac-para-kazanirim

Acemi YouTuberların sürekli olarak kafalarını meşgul eden konulardan birisi de izlenmelerden ne kadar para kazanırım sorusudur.

Bu soruya net bir cevap vermek ne yazık ki mümkün değil, bunun sebebi her reklam verenin farklı oranlar belirlemesi ve her izleyicinin farklı sürelerde videonuzu izleyip farklı zamanlarda videonuzu terk etmesi diyebiliriz.

 

Net bir yanıt verilemese de bu oranı tahmini olarak hesaplamak mümkündür. Buraya tıklayarak siteye girerek günlük izlenme oranınızı ve 1000 gösterim başı tahmini kazancınızı girerek günlük, aylık ve yıllık kazancınızı hesaplayabilirsiniz. Tabi ki bunlar partner ile çalışan kanallar için geçerlidir.

8 yorum

  1. Tabiki vergileri düştükden sonra amerika vergi der keser sonra bankaya yatar banka keser bir kısmı gider paranın 🙂 Keşke kazanılanın tamamını alabilsen 🙂 Ancak vergisiz olmuyor. Yazı için teşekürler

  2. Yutdısındaki youtuberlar Türkiye’deki youtuber lardan kat kat daha fazla kazanıyor. Bu konuda adalet yok. Örneğin yurtdısında 1 milyon izleme ye 500 dolar veriyorsa türkiyede 70-80 dolar veriyor. Bunu sebebi ise yurtdısında youtube reklamlarına çok önem verilmesinden geçiyor.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*