Ana Sayfa » YouTube İzlenme Arttırma » YouTube İzlenmelerim Düştü

YouTube İzlenmelerim Düştü

YouTube izlenme kasma yolları adlı makalemizde anlattığımız yöntemlerden bazılarını denediniz ve başarılı bir sonuç elde ettiniz. Ama bir süre sonra izlenmelerin silindiğini fark ettiniz.

YouTube izlenmeler düştü
 
Aslında bu durumun izahı çok basit: kalitesiz bir hit kaynağından gelen hitleri YouTube algoritması anladı ve bunun sonucunda izlenme sayınız düştü.
 
Bu durumdan kurtulmanın hiçbir yolu yok maalesef. Yani eksilen izlenmelerinizi geri getiremezsiniz. Ama bundan sonraki hareketlerinizi planlayarak yapmanız ve kaliteli hit kaynakları kullanmanız kesinlikle yararınıza olacaktır.
 
Kaliteli hit kaynakları olarak:
 
Sosyal medyayı ve bazı YouTube izlenme satış sitelerini gösterebiliriz.
 
Sosyal medya kelimesini çok sık kullanıyorum farkındaysanız çünkü günümüzün en büyük nimetlerinden birisi de sosyal medya diyebiliriz. Aynı anda milyonlarca hatta milyarlarca insana ulaşma şansınızın olduğu tek mecra sosyal medya. Bu özelliği sayesinde videolarınızı uygun bir şekilde paylaşırsanız hedef kitleye ulaşmasının böylece izlenmelerinin artmasının önünde hiçbir engel yok. İlerleyen yazılarımda YouTuberlar için sosyal medya kullanımı ile e-kitaplar ve makaleler yayınlayacağım.(Takipte kalın.)
 
Kaliteli izlenme satış sitelerinden kastım tam olarak şu:
Bazı siteler gönderdiği izlenmeleri botlar ile sağlamaktadır. Bot ile sağlamasının en büyük avantajı ise sistem yönetiminin hem kolay hem de masrafsız olması. Fakat dezavantajları olumlu yanlarını dahi olumsuz hale getiririyor. Sonuçta bot ile izlendiği için videonuzda hiçbir etkinlik olmuyor ve bunu YouTube algoritmaları çok kısa süre içerisinde tespit edip video sahibine cezayı kesiyor.
 
 
 
Özet:
İzlenmelerinizin düşmesinin tek sebebi kalitesiz yollardan videonuza izlenme gelmesi.
Bunu önlemek için:
kaliteli sitelerden izlenme satın alabilir,
kaliteli forum ve sosyal medya ortamlarında videolarınızı paylaşabilirsiniz.

Ama kesinlikle bot ve hile kullanmıyorsunuz. 

YouTube algoritmaları sandığınız kadar aptal değil. Aynı ip’den gelen izlenmeleri, proxy’den gelen izlenmeleri saymıyor. 

İzleyen kullanıcıların sayfada geçirdiği süreleri, izleyicilerin sayfadaki hareketlerini dikkate alıyor ve hareket olmayan kullanıcıların izlenmelerini saymıyor/siliyor.

Buna da göz atabilirsin

Dragonchain Nedir?

Dragonchain, Disney bünyesinde geliştirilen, blockhain teknolojisi ile üretilmiş bir kripto paradır. Başlangıçta “Disney Özel Blockhain …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir