Ana Sayfa » Nasıl Yapılır? » Youtube Canlı Yayın Yapma

Youtube Canlı Yayın Yapma

Youtube canlı yayın yapma konusunda ilk işlem internet tarayıcısını çalıştırmaktır. Youtube canlı yayını yapmadan önce, siteye üye olunarak kullanıcı ve şifre ile giriş yapılmalıdır. Yani bir youtube hesabı mutlaka olmalıdır. Daha sonra yukarıda bulunan adres çubuğuna www.youtube.com/live_dashboard yazılmalıdır. Bilindiği üzere youtube üzerinden canlı yayın yapmak bir program vasıtasıyla olmaktadır. Program obs olarak aratma sonucu rahatlıkla bulunabilmektedir.

Youtube Canlı Yayın Yapma Sorunları

Belirtilen adrese kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıldığında, video kaydına benzer bir panel açılacaktır. Şayet bu panelin açılmaması halinde yapılacak işlem basittir. Açılmış olan kontrol paneli sayfasının sol tarafında bulunan canlı akış sekmesine tıklanarak istenilen sayfanın görüntülenmesi sağlanmaktadır.

Youtube Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

2015 yılında youtube ekibi, canlı yayın olayını biraz daha geliştirerek daha basit hale getirilmiştir. Youtube’ nin bu basitleştirme yöntemi ile, önceden de var olan canlı yayın işlemi daha basit bir hal alarak, kullanıcıların seyircileri ile buluşmalarını daha olanaklı hale getirmiştir.

Youtube canlı yayın yaparak, ticari maksatla kar elde edilebileceği gibi, izleyicilere keyifli dakikalar yaşatmak adına paylaşımlar, sohbetler, eğitim ya da eğlence içerikli bir çok seçenek ile hitap etmek mümkündür. Son zamanlarda en çok tercih edilen canlı yayın yapma aracı youtube canlı yayını olmuştur. Ara yüzünün detaylı ve kullanıcı için zorlayıcı etkilerinin giderilerek, basitleştirilmesi hem sitenin hem de yayın yapan kullanıcıların popülerliğini artırmıştır.

Youtube Canlı Yayına Geçiş

Girilen panelde ilk açılan ekranda çevrimdışı olunduğu yazmaktadır. Sayfa, biraz aşağı çekildiğinde Temel Bilgiler butonuna tıklandığında, başlatılmak istenen canlı yayına bir isim verme sekmesi görünmektedir. Burada kullanıcılar yayınlarına istedikleri ismi, başlığı ekleyebilmektedirler. Açıklama kısmına lüzum görülen açıklama eklenerek, kategori kısmında da canlı yayının konusunun ilgi alanı seçilir.

Buna da göz atabilirsin

Dragonchain Nedir?

Dragonchain, Disney bünyesinde geliştirilen, blockhain teknolojisi ile üretilmiş bir kripto paradır. Başlangıçta “Disney Özel Blockhain …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir