Ana Sayfa » Web » Uygun Fiyata Domain Nasıl Alınır?

Uygun Fiyata Domain Nasıl Alınır?

Domain, internet hizmeti sağlayan kişi ya da kişilerce kullanılan süresiz satın alınamayan, belirli sürelerle kiralanabilen, sunucu ve server arasında iletişim kurmaya yarayan alan adıdır. Domain kullanımı web hizmeti alan kullanıcıların, siteye ulaşımını kolaylaştıran bir internet aracıdır. IP bilgilerine sahip olamayan birçok kullanıcı alan adı sayesinde sitelere daha kolay ulaşım sağlarlar. Domain adresi, en fazla 10 yıl süre ile kiralanabilir. Alan adı uzunluğu 60 karakteri geçmemelidir. Domain adı almak için internet servis sağlayıcıları ya da hosting firmasından alan adı kaydetmesi istenebilir. Uzantılarına (net, com, com.tr, org) göre fiyat farklılıkları gösterebilen domainler için domain sağlayan web hosting firmalarından da kiralama işlemi yapılabilir.

İsim Tescil Domain

16 yıllık tecrübesi olan firma en çok tercih edilen domain sağlayıcılarındandır. Müşterilerine alan ismi, hosting, sunucu, marka ve patent, ssl sertifikasyon hizmetleri sunan site kendi yazılım uzmanlarını yetiştiren bir firmadır. Bu firmadan domain almak isteyen müşteriler uzantısına göre farklılık gösterebilmekle birlikte en az 25 liralık bir tutar ödeyerek alan ismi hizmeti alabilir.

Natro Domain

7/24 canlı destek hizmeti bulunan firma 18 yıllık tecrübesi ile hizmet sunuyor. Müşterilerine kullandıkları ürünlere göre farklı seviye garantileri sunan firma 15 gün koşulsuz iade (ürüne göre farklılık gösterebilir) seçeneği sunan ve müşterilerinin sorunlarıyla yakından ilgilenen domain sağlayıcılarındandır. Aylık minimum ücret yaklaşık 30 liradır.

Türk Ticaret Domain

Domain hizmeti sunulan sitede teknik yardım, domain yönlendirme gibi seçenekler mevcuttur. Müşteri seçeceği kiralama süresine göre aylık 15 lira gibi bir ödemeyle domain hizmeti (uzantı adına göre fiyatlar değişebilir) alabilir. Ayrıca hosting hizmeti sunan sitede müşteriler kurmak istedikleri site doğrultusunda farklı seçenekleri değerlendirebilir. 17 yıllık tecrübesiyle hizmet veren firma ICANN üyesidir.

Buna da göz atabilirsin

Dragonchain Nedir?

Dragonchain, Disney bünyesinde geliştirilen, blockhain teknolojisi ile üretilmiş bir kripto paradır. Başlangıçta “Disney Özel Blockhain …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir