Ana Sayfa » Genel » Opera Tarayıcısında Ücretsiz Olarak Vpn Programı Nasıl Kullanılır?

Opera Tarayıcısında Ücretsiz Olarak Vpn Programı Nasıl Kullanılır?

Opera tarayıcısındaki vpn programını ücretsiz olarak kullanabilmek için ilk önce opera sunucusunun kendi internet sitesi adresine girilip ilgili olan tarayıcı için bilgisayarınızda indirme işlemi yapılır.  İndirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulumunu yaparak opera tarayıcısını da kullanıma hazır bir hale getiriyoruz.  Opera tarayıcısını açarak ayarlar sekmesine geliyoruz. Ayarlar sekmesinde ise vpn özelliğini de aktif konuma getirmemiz gerekiyor.

Bu işlemi uyguladıktan sonra, artık bilgisayarımızda Opera tarayıcısının vpn özelliğinden faydalanabilir duruma gelmiş oluyorsunuz. VPN bölümünden ülke seçim işlemini de yapabiliyorsunuz. Almanya ülkesi, Kanada ülkesi, Amerika Birleşik Devletleri gibi farklı ülkeler arasından herhangi birini tercih etmeniz yeterlidir. Bu ülkelerin ip sinyallerinden gelen ağ bağlantıları üzerinden korunuyorsunuz. Opera vpn uzantısı sayesinde, ülkemizde giriş adresleri yasaklanmış olan internet sitelerinde uyarı ve engel almadan girebilmenin yolu açılmış oluyor.

Opera Vpn Ne Demektir? Opera Vpn Kullanmak Tehlikeli Midir?

Virtual private network anlamına gelen Türkçesi ise sanal özel ağ olan vpn programının kullanımıyla bağlantılarınız şifreli bir hale dönüştüğü için veri bilgilerinizde şifrelenmektedir. Opera vpn programı internetin özgürlük heykeli anlamına gelmektedir. Opera vpn programının kullanımında herhangi bir tehlike durumu taşımamaktadır.

Opera VPN Nasıl Aktif Edilir?

Opera tarayıcısı açılır ve sol üstteki menü butonuna tıklanır.  Açılan pencereden ayarlar bölümüne gidilir. Daha sonra karşınıza gelen sol menüde bulunan gizlilik ve güvenlik seçeneklerine giriş yapınız ve üst kısımdan opera vpn eklentisini etkinleştir seçeneğine işaretleyiniz ardından vpn özelliğini de aktif ettikten sonra tarayıcınızın sol üst kısmındaki opera vpn yazısına tıklanarak veri kullanımlarını ve konumlarını değiştirebilirsiniz. Ve sonra isterseniz Kanada ülkesi, Almanya ülkesi, Singapur ülkesi,  Hollanda ülkesi ve Amerika Birleşik Devletleri Ülkesi gibi konumlarını da opera vpn hizmetleri için seçebilirsiniz.

Neden Opera Vpn Kullanılır?

Opera, bazı özellikleri sayesinde diğer tarayıcılardan çok daha farklı bir konumda yer alıyor.  Bundan dolayı da dünya üzerinde opera vpn programının çok fazla kullanıcısı bulunuyor.  Uygulamalarda daha önceki zamanlarda opera vpn hizmetini ücretsiz şekilde kullanılmasına imkan sundu ve bu hizmet halen ücretsiz olarak verilmektedir.  Önceki zamanda yalnız mobil aygıtları kapsayan uygulamalarda artık,  masaüstü özellikleri de dâhil oldu.  Yani artık tüm alanlarda hizmetler vererek,  kullanıcılar için faydalı bir uygulama olmaktadır.

 

 

Buna da göz atabilirsin

Dragonchain Nedir?

Dragonchain, Disney bünyesinde geliştirilen, blockhain teknolojisi ile üretilmiş bir kripto paradır. Başlangıçta “Disney Özel Blockhain …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir