Ana Sayfa » Genel » Live Photo’ları GIF Formatına Çevirin!

Live Photo’ları GIF Formatına Çevirin!

Apple firması iki ay gibi kısa bir zaman önce tanıttığı iPhone 6s Plus ve de iPhone 6s modelinin kameralarında yaptıkları donanımsal ve yazılımsal yeniliklerinden bahsetmiş bulunuyor. Bu yeniliklerin ilk sırasındaki özellik “Live Photos” yani canlı resim adında kullanıcılarına GIF uzantılı olan bir hareketli resimleri çağrıştıran yeni bir görsel özelliğini sundu. Deklanşöre bastıktan hemen sonra 3 saniyelik bir süre zarfında video kaydının alınması işlemi ile çalışan bu özelliği kullanabilmeniz için iPhone 6S ya da 6S Plus cihazlarına sahip olmanız gerekiyor.

GIF Türüne Çevirme İşlemi

Bu cihazı kullanan kişilerinin yaşadıkları güzel anları yakalamalarını sağlayan Live Photo yani canlı resim uygulamaları Live GIF adındaki bir uygulama aracı ile GIF formatına dönüştürme işlemi mümkün oluyor. Cihaz içerisinde yer alan App Store sistemi üzerinden 5,29 Türk Lirası ödeme işlemi yaptıktan sonra sizde cihazlarınıza bu uygulamayı yükleyerek gif formatına resimlerini dönüştürebilirsiniz.

Bu uygulamayı kullanmanızda ki en büyük etkenlerden biri canlı resimlerinizi paylaşamadığınız ortamlarda resimlerinizi gif formatına dönüştürerek paylaşa bilme imkanınızın olması olacaktır. Gif türü haricindeki video olarak da çektiğiniz ve paylaşmak istediğiniz canlı resimlerinizi kayıt altına alabileceksiniz. Uygulama iPhone 6S Plus vede iPhone 6S ile birlikte gelen 3D Touch sistem özelliğinin içerisine alarak desteklemiş bulunuyor.

Uygulama Nerede Bulunur?

Aldığınız bir iphone cihazı içerisinde satış işlemlerinin yapıldığı alandan sisteme yüklü olan kimliğiniz ile kredi kartı bilgilerinizi girerek ödeme işlemlerinizi büyük bir kolaylıkla yapabilirsiniz. Iphone da bir kimlik hesabınız bulunmuyorsa bu uygulamayı satın almak için yeni bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Bazı cihazlarda yazılan bu uygulamalar telefona bağlı olan hattın üzerinden faturalı ise ödeme işlemleri yapılabilir. Ödeme hakkında sorun yaşayan kişilerin müşteri hizmetlerini arayarak sorunları çözebilecekleri bir sistem bulunuyor.

Buna da göz atabilirsin

Dragonchain Nedir?

Dragonchain, Disney bünyesinde geliştirilen, blockhain teknolojisi ile üretilmiş bir kripto paradır. Başlangıçta “Disney Özel Blockhain …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir