Recent Posts

Dragonchain Nedir?

Dragonchain, Disney bünyesinde geliştirilen, blockhain teknolojisi ile üretilmiş bir kripto paradır. Başlangıçta “Disney Özel Blockhain Platformu” olarak kurulmuş bir projedir. Daha sonra açık kaynaklı sistem olarak dışarıya açılmıştır. Disney çalışanlarının yürüttüğü bir sistem olması sebebiyle de kullanıcılara güven vermektedir. Şirket, Sunucusuz bir blok platform kurma amacı gütmektedir. Dragonchain, bu sistemde kullanılan dijital para birimidir ve DRGN şeklinde kısaltılır.

Devamını oku!

YouTuber Olmak İçin Gereksinimler

YouTuber olmak istiyor ve bu alanda çalışmalar yapmak istiyorsun ve bunun için nelere ihtiyacın olduğunu merak ediyorsan doğru yerdesin. Bir youtube kanalı açmak için gereksinimler nedir hangi program ve donanımlara ihtiyacımız olacak bu rehberde anlatacağız.

Devamını oku!

YouTube Kanal Sahipleri İçin Yararlı Linkler

YouTube konusunda kanal sahipleri sürekli bir kaynak arayışı içerisinde. Spam kanallar için video ihtiyacı, kanal satışı için kullanılabilecek forumlar, program kullanımını öğreten YouTube kanalları, izlenme ve abone kasabileceğiniz hit kaynaklarını bu yazımızda sizler için derledik.

Devamını oku!

YouTube Trend Olmak Nedir?

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de en çok girilen sitelerden birisi olan YouTube’da son günlerde sıkça görmeye başladığımız yeni bir kavram olan YouTube trend olma kavramını ve çalışma mantığını kısaca anlatacağız.

Devamını oku!

Golem Coin Nedir?

GNT olarak kısaltılmış olan Kriptokrasi Golem Ağı Token sistemi, merkezi olmayan bir üst düzey bilgisayar oluşturmayı amaçlayan bir sistemdir. Ethereum tabanlı işlem gücü kiralama sistemi şeklinde tanımlanabilir.

Devamını oku!

YouTube Para Kazanma 2018

Geride bıraktığımız 2017 yılında internet kullanıcılarının en çok aradığı başlıklardan birisi olan YouTube den para kazanma konusunda ayrıntılı bilgileri bu makalemizde vereceğiz. Üstelik bu yöntemlerin tamamı güncel ve 2018 de geçerli olacak yöntemlerdir.

Devamını oku!

Youtube Canlı Yayın Yapma

Youtube canlı yayın yapma konusunda ilk işlem internet tarayıcısını çalıştırmaktır. Youtube canlı yayını yapmadan önce, siteye üye olunarak kullanıcı ve şifre ile giriş yapılmalıdır. Yani bir youtube hesabı mutlaka olmalıdır. Daha sonra yukarıda bulunan adres çubuğuna www.youtube.com/live_dashboard yazılmalıdır. Bilindiği üzere youtube üzerinden canlı yayın yapmak bir program vasıtasıyla olmaktadır. Program obs olarak aratma sonucu rahatlıkla bulunabilmektedir.

Devamını oku!

Youtube Ücretli İçerik Nedir

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte; internet kullanımı da günden güne artış gösteriyor. Artık büyük firmalar, holdingler, mağazalar kısacası iş hayatında faaliyet gösteren her kurum ve her insan hem teknolojinin hem internetin nimetlerinden faydalanıyor.

Devamını oku!

YouTube Müzik Kitaplığı

Açıldığı günden bu yana, kendini sürekli geliştiren ve kullanıcıları memnun eden YouTube, Google’a satıldıktan sonra, gelişim hızını arttırdı. Her zaman yeni özellikler ve kullanıcılarına kolaylıklar sağlayan eklentiler sunan sitede video hazırlamak son derece keyifli bir hal aldı.

Devamını oku!

YouTube Kapak Fotoğrafı Yapma

YouTube, sosyal medya üzerinde büyük bir video barındırma sitesidir. 13 Şubat 2005 yılında kurulmuş ve büyük başarılara imza atmış bu site günümüzde en çok kullanılan sosyal medya durumunu geçmiştir. Hal bu olunca herkesin bir kanalı olmuş ve bu kanallara ilişkin sorunlara değinilmiştir. Birçok insan YouTube video paylaşım sitesinde kendi kanalına dair bilgiler almak ve gerçekleştirmek istemektedir.

Devamını oku!

Messenger’da Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?

Messenger Facebook üzerinden sohbet etmenizi sağlayan bir uygulamadır. Uygulama ile anlık olarak mesajlaşabilir fotoğraf gönderebilir ve daha birçok Messenger özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Facebook üzerinden yapılan bağlantılar ile mesajlaşmayı sağlamaktadır. Aynı zamanda Messenger ile yine görüntülü olarak da konuşabilirsiniz. Öyle gelişme sağlandı ki artık karşınızdaki kişiye mesajın gidip gitmediğini veya okuyup okumadığını anlık olarak öğrenebilirsiniz. Mesajlaşma penceresinde karşıdaki kişi mesajınızı okuduğu takdirde …

Devamını oku!

Uygun Fiyata Domain Nasıl Alınır?

Domain, internet hizmeti sağlayan kişi ya da kişilerce kullanılan süresiz satın alınamayan, belirli sürelerle kiralanabilen, sunucu ve server arasında iletişim kurmaya yarayan alan adıdır. Domain kullanımı web hizmeti alan kullanıcıların, siteye ulaşımını kolaylaştıran bir internet aracıdır. IP bilgilerine sahip olamayan birçok kullanıcı alan adı sayesinde sitelere daha kolay ulaşım sağlarlar. Domain adresi, en fazla 10 yıl süre ile kiralanabilir. Alan …

Devamını oku!