Ana Sayfa » Kripto Paralar » Dragonchain Nedir?

Dragonchain Nedir?

Dragonchain, Disney bünyesinde geliştirilen, blockhain teknolojisi ile üretilmiş bir kripto paradır. Başlangıçta “Disney Özel Blockhain Platformu” olarak kurulmuş bir projedir. Daha sonra açık kaynaklı sistem olarak dışarıya açılmıştır. Disney çalışanlarının yürüttüğü bir sistem olması sebebiyle de kullanıcılara güven vermektedir. Şirket, Sunucusuz bir blok platform kurma amacı gütmektedir. Dragonchain, bu sistemde kullanılan dijital para birimidir ve DRGN şeklinde kısaltılır.

Dragonchain Sistemi Nasıl Çalışır?

Akıllı sözleşme teknolojisi ile çalışan dragonchain, iş dünyasında verilerin ve işlemlerin blok zincire entegrasyonunu sağlar. Şirketlere akıllı sözleşmelerini ve verilerini korumaları için bir blok zincir altyapısı sunar. Bu zincir üzerinden çok sayıda para biriminin kullanılmasını desteklemesi ile şirketler için oldukça cazip bir sistem durumundadır.

Dragonchain sistemi, bir firmanın kendi blok zincirini oluşturmasını veya birden fazla blok zincirle kurumsal bilgi alışverişi yapabilmesini sağlar.

Dragonchain ve Geleceği

Dragonchain piyasaya sürüldükten kısa süre sonra kripto döviz borsalarında ciddi bir değer artışı kaydetmiştir. Yatırımcılar için güvenli bir araç olarak görülmektedir. Disney ekibi, dragonchain için iş dünyasındaki yeni projeler için iyi bir pazar merkezi olmayı hedeflediklerini belirtmiştir.

Dragonchain Nasıl Satın Alınır?

Dragonchain satın almanın en pratik yolu önce Bitcoin ya da Etherium satın almaktır. Paribu gibi Türkiye merkezli kripto borsaları üzerinden bitcoin veya etherium alınır, daha sonra dragonchain alımını destekleyen borsalara alınan para gönderilip dragonchain ile değiştirilir. Bu işlemleri yapabilmek için Türkiye destekli kripto borsalarının birinde hesap oluşturmak ve hesaba TL yatırmak gerekir. İstenen tutarda TL yatırma işlemi tamamlandıktan sonra bu tutar ile Bitcoin satın alınmalıdır. Yatırdığınız TL tutarı içinden belirlediğiniz miktara karşılık gelen bitcoin, “btc al” butonu ile alınır. İkinci aşama için Dragonchain alımı yapılabilen bir kripto döviz borsasında üyelik oluşturmak gerekecektir. Bu borsa sayfasında alınan bitcoin tutarının transferi gerçekleştirilir. Türkiye’de işlem gören borsadaki bitcoinler, Dragonchain alımı yapılacak yurtdışı borsasındaki cüzdana geçirilir. Market sayfasında DRGN/BTC butonundan sonra “buy DRGN” komutu ile dragonchain satın alma işlemi tamamlanmış olur.

 

 

Buna da göz atabilirsin

YouTube Abone Ol Filigranı Boyutu Nedir?

YouTube videolarınızın sağ alt köşesine ekleyip videolarınızı izleyenlerin tek tıklamayla kanalınıza abone olabileceği küçük etiketler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir