Ana Sayfa » Genel » Android İçin Live Photos Nasıl Kullanılır?

Android İçin Live Photos Nasıl Kullanılır?

Hepimizin bildiği gibi; telefonlar, en önemli haberleşme ve iletişim araçlarının başında geliyor. Geçmiş yıllarda sadece konuşmaya ve mesaj yollamaya yarayan telefonlar, günümüzde teknolojinin günden güne gelişmesi ile birlikte birçok özelliği de bünyesinde barındırıyor.

Bugün kullanılan telefonlarda, konuşma ve mesajlaşma dışında, internete bağlanma, müzik dinleme, fotoğraf çekme gibi birçok farklı özellik bulunuyor. Şu an kullanılan telefonlar, akıllı telefon olarak geçiyor ve bu nedenle Android yazılıma sahip. Birçok insan kullandıkları telefondan fotoğraf çekerek, bu fotoğrafları en başta sosyal medya olmak üzere farklı yerlerde paylaşıyor. Bu işlem nasıl yapılır?

Live Photos Nedir?

Eğer IPhone 6 ve üzeri bir telefon kullanıyorsanız, Live Photos özelliği dikkatinizi çekmiştir. Live Photos kelimesi Türkçeye çevrildiği zaman canlı fotoğraf anlamın geliyor. Bu özellik, telefonlar arasında en gelişmiş model olan IPhone model telefonlarda bulunuyor.

Android İçin Live Photos Nasıl Kullanılır?

Birçok insan; bu özelliğin sadece IPhone marka telefonlarda kullanılabildiğini düşünür. Fakat Google Play üzerinden indirilen bir uygulama ile bu özelliği tüm akıllı telefonlarda kullanmak mümkün. Bu uygulamanın ismi Camera mx. Live Photos uygulamasının en büyük özelliği, fotoğraf çekiminden kısa bir süre önce, yine çok kısa bir anı fotoğrafa ekleyerek, hareketli fotoğraf elde edebilmeyi sağlamak. Bu özellik ile geçmiş yıllarda birçok anı ölümsüzleştirmek için birden fazla fotoğraf çekmek yerine anıların tek bir fotoğrafta toplanmasını sağlamak mümkün.

Live Photos Nasıl Duvar Kağıdı Yapılır?

Birçok kişi, telefonuna güzel bir duvar kağıdı seçmek için uğraşır ya da çektiği resimleri telefonunda duvar kağıdı olarak da kullanır. Peki, Live Photos özelliği nasıl duvar kağıdı yapılır? Bunun için sırayla şu adımları izlemek gerekiyor; Ayarlar-Duvar Kağıdı-Yeni bir duvar kağıdı seç bölümünden, Live klasörüne giriş yaparak buradan istenilen canlı fotoğraf duvar kağıdı seçilerek çekilen fotoğrafları duvar kağıdı olarak ayarlamak mümkün.

Buna da göz atabilirsin

Dragonchain Nedir?

Dragonchain, Disney bünyesinde geliştirilen, blockhain teknolojisi ile üretilmiş bir kripto paradır. Başlangıçta “Disney Özel Blockhain …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir